دیدار مسئولان واحدهای شهرقدس ،ملارد و صفادشت با امام جمعه شهرستان ملارد

امام جمعه شهرستان ملارد:

دانشگاه با فعالیت‌های علمی فرهنگی ارزش‌های انقلاب را حفظ کند

امام جمعه شهرستان ملارد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید با فعالیت‌های علمی و فرهنگی ارزش‌های انقلاب را حفظ کند تا به فراموشی سپرده نشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌نوری در دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای ملارد، صفادشت و شهرقدس گفت: یکی از معجزات و ثمرات انقلاب اسلامی احیای نماز جمعه است؛ ارزش و اهمیت نماز جمعه در روایات و احادیث بسیاری آمده است. همانطور که امام محمدباقر(ع) به فرزندشان وصیت کردند با لباسی که در نماز جمعه شرکت داشتند حضرت را کفن کنند، این مهم نشان از اهمیت نماز جمعه دارد.

وی با بیان اینکه ماهیت نماز جمعه مبتنی بر عقلانیت است، افزود: نماز جمعه تأثیرگذاری زیادی بر مردم داشته و می‌تواند محور همدلی و وحدت مردم باشد و شهرستان ملارد نیز در این موضوع موفق عمل کرده است.

بیشتر بخوانید:

نماز جمعه باید پایگاه وحدت و مردمداری باشد

امام جمعه شهرستان ملارد اضافه کرد: نماز جمعه ثمره خون شهیدان است و نقش بسیاری در وحدت‌آفرینی ملت‌ها دارد و شخص امام جمعه می‌تواند در خطبه‌ها به جوانان و مردم آگاهی بخشد.

حسینی‌نوری اضافه کرد: خداوند در سوره مبارکه جمعه می‌فرمایند که بشتابید به سوی نماز جمعه و در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز تأکید بسیاری بر اقامه نماز جمعه شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید با فعالیت‌های علمی و فرهنگی ارزش‌های انقلاب را حفظ کند تا به فراموشی سپرده نشود، یادآور شد: تریبون نماز جمعه که یک رسانه بزرگ و قدرتمند فرهنگی است، پیام خود را به تمام مردم مخابره می‌کند؛ بنابراین این فعالیت‌ها موجب افشای توطئه منافقان شده است.

نماز جمعه در ایران رکن اساسی در هدایت عمومی جامعه است

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی ملارد، صفادشت و شهرقدس هم بیان کرد: نماز جمعه در ایران به عنوان رکن اساسی در هدایت عمومی جامعه است و انقلاب اسلامی موجب شد نماز جمعه در جایگاه اصلی خود و در رأس امور باشد.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر منصوری ادامه داد: مردم مطالبات خود را با مراجعه به نهاد نماز جمعه پیگیری می‌کنند؛ چراکه این جایگاه را شایسته پیگیری مطالبات خود می‌دانند و به این نهاد اعتقاد دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *