دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد
ENGLISH
شرح خبر
1396/11/30 به همت دفتر فرهنگ اسلامي  ويژه برنامه شهادت دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور اساتيد ، كاركنان و دانشجويان در واحد ملارد برگزار شد.
به همت دفتر فرهنگ اسلامي ويژه برنامه شهادت دخت نبي مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور اساتيد ، كاركنان و دانشجويان در واحد ملارد برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم دكتر مهدي فتح اله سرپرست واحد ملارد با خير مقدم به اساتيد، كاركنان و دانشجويان در راستاي مقام شامخ حضرت زهرا (س) گفت: «بدون ترديد هر گام در شناخت فاطمه زهرا (س) گام ما را در تبعيت و الگوپذيري از آن بانوي مقدس استوارتر مي سازد.»

در ادامه برنامه دكتر سالم سعيد اراجحي محقق حوزه اديان و مذاهب از كشور تانزانيا كه تشرف خود به مذهب شيعه را مديون عنايت حضرت زهرا (س) مي داند ، در سه بخش به ايراد سخنراني پرداختند. در بخش اول به نحوه تشرف خود به تشيع اشاره نموده و تاثير شگرف ادعيه ماثور از اهل بيت (ع) ، كه ثمره معرفت و فهم منحصر به فرد خاندان پيامبر(ص) از قرآن است را در اين زمينه حائز اهميت دانستند. در بخش دوم دكتر اراجحي به جايگاه زن در هستي از نگاه تعاليم اسلامي پرداخته و به تلقي خاص خداوند از زن اشاره نمودند و داستان حضرت مريم (س) در قرآن و زندگاني حضرت زهراي مرضيه (س) را نمونه هايي ناب از جايگاه ويژه زن در نظام تربيتي اسلام عنوان كردند.

استاد دانشگاه جامعه المصطفي العالميه در بخش سوم سخنراني خود ، تحقق نظام اسلامي در ايران را تجلي و تحقق آيه شريفه « و للاخره خير لك من الاولي » دانستند.

زينت بخش اين مراسم با مداحي و مرثيه سرايي در خصوص شهادت حضرت زهرا (س) همراه بود.

 

تعداد بازدید: 58
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي واحد ملارد ميباشد.
Powered by DorsaPortal