سمینارکاهش  آسیب های اجتماعی و حقوقی ملال جنسیتی باهماهنگی و همکاری سازمان بهزسیتی کشور و اداره بهزستی ملارد و کانون روانشناسی مشاوران راه سبز، مرکز مشاوره روان شناختی النا ،در دانشگاه آزاد اسلامی احد ملارد برگزارشد.

 

به گزارش خبرگزاری آنا از واحد ملارد طهمورث آقاجانی معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد درباره موضوع ملال جنسیتی که در گذشته به عنوان اختلال هویت جنسیتی شناخته شده بود گفت: ملال جنسی شامل یک تعارض در جنسیت فیزیکی فرد با جنسیتی که از خود شناسایی می‌کند، می‌باشد و افراد مبتلا به ملال جنسی از هویتی که با بدن آنها برایشان تعریف شده احساس نارضایتی می کنند بطوری که گاهی اوقات نقش‌هایی که از جنسیت مورد نظر انتظار می‌رود می‌تواند آن‌ها را با ناراحتی رو به رو کند.

آقاجانی افزود: این اشخاص معمولاً با آن چه که انتظار دارند، دچار پریشانی می‌شوند و  تعارضات به شیوه‌های مختلف بر فرد تاثیر می‌گذارد به طوری که فرد می‌خواهد به هر شکل ممکن به صورت جنس مخالف با جنسیت بیولوژیکی خود در جامعه معرفی کند؛ آنها این کار را با رفتار و  لباس، اقدام به جراحی برای تغییر جنسیت انجام می‌دهند.

این روانشناس به همکاری با سازمان ها اشاره کرد و گفت: همکاری با سازمان بهزیستی و سایر ارگان ها و آموزش مهارت های زندگی و اختلال هویت جنسی  برای حمایت از این افراد لازم است.

در ادامه این سمینار مسئولین حوزه های مختلف با توجه به شرح موضوع های مرتبط خود پرداختند: آمنه سماوات مسئول اوژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان ملارد در خصوص نحوه ارائه خدمات به افراد تراجنسیتی پرداخت.

دکتر طیبی به عنوان روانپزشک تفاوت همجنسگرایی با ملال جنسی و شناخت این  اختلال در کودکان را تشریح کرد.

دکتر شاهمرادی جراح عمومی دعوت شده به این سمینار به صورت تخصصی، مراحل تغییر جنسیت از طریق عمل  جراحی پس از گذراندن مراحل قانونی را بازگو کرد و افراد  ترانس سکسوال ها مسائل و مشکلات اجتماعی و حقوقی خود را عنوان کردند

همزمان با سمینار نمایشگاه جنبی جمعیت طلوع بی نشان ها و … نیز برای جذب داوطلب دایر بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *